Też tak macie, że rozpierdala…

Też tak macie, że rozpierdala was jak jakiś kibic innej drużyny (w tym wypadku Legii, czyli Venro) wypowiada się na temat swojego największego rywala jakby pozjadał wszystkie rozumy? Koleś już po raz któryś pisze o Lechu jakby był jakimś znawcą. Doda jeszcze jakiś „śmieszny” tekst do tych swoich całych wypocin i cała legijna Warszawa zbiega się do grupowej masturbacji.

Dlaczego mnie to bulwersuje? Ano z prostego powodu. Wyżej wymieniony „kolega” stosuje bardzo proste manipulacje które zmieniają całą rzeczywistość. Zacznijmy od tego:

Tymczasem wczoraj rzecznik prasowy Lecha, Maciej Henszel, napisał że Adam Nawałka zgłosił chęć… przedłużenia kontraktu z Trałką.

A teraz zacytujmy to co napisał Maciej Henszel (rzecznik prasowy Lecha) na Twitterze:

trener Nawałka jest bardzo zadowolony z postawy Łukasza i na tym etapie jest za tym, żeby przedłużyć z nim kontrakt

Różnica niby mała, ale znacząca. Adam Nawałka nie zgłosił chęci przedłużenia kontraktu z Trałką, po prostu byłby za tym, żeby tak się stało.

Ta informacja oczywiście wywołała burzę na Twitterze bo Trałka (albo pałka, jak kto woli) od dłuższego czasu nie należy do grona ulubieńców w Poznaniu. Mało tego, rzecznik Lecha podał taką informację na Twitterze bo po raz kolejny krążyły tam nieprawdziwe sytuację na temat któregoś z zawodników Kolejorza. Chodziło o to, że Trałka buntuje szatnię (co niby robił już kilka razy) a jest to nieprawdą. Przynajmniej tak zapewnia Maciej Henszel.

Jedziemy dalej. Czyli wiedza typowego wykopka z Warszawy na temat Lecha.

Gdybyście powiedzieli, że przy złym wyniku Gytkjaer i Żamaledtinov powinni grać obok siebie, to Adam Nawałka zdjąłby jednego i wpuścił drugiego, żeby tylko nie grać na dwóch. I tak dalej…

Nie wiem kto miałby tak powiedzieć, chyba ktoś kto nie widział naszego zimowego nabytku w akcji. Wszyscy byli podekscytowani tym wypożyczeniem bo zawodnik z bardzo interesującą kartą. Ale bądźmy szczerzy, kto oddałby zdolnego i młodego zawodnika do Polski z opcją wykupu za grosze gdyby ten zawodnik był faktycznie dobry? Od początku było wiadomo, że jest w tym wszystkim gdzieś haczyk. I tym haczykiem chyba są umiejętności jakie posiada Timur.

Może za szybko oceniam samego zawodnika, ale jak na dzień dzisiejszy to nie jest ktoś kto powinien wchodzić na boisko by ratować wynik. Nawet jako drugi napastnik. Zagrał dopiero w 5 meczach, łącznie 52 minuty na boisku. Nie pokazał jeszcze nic co by przekonywało do tego, że coś jednak z niego będzie.

Nawałce można zarzucić inne rzeczy, jak np to, że przy niekorzystnym wyniku wpuszcza na boisko defensywnego pomocnika w miejsce ofensywnego. Ale to jest typowy Nawałka. W reprezentacji też wolał wpuszczać na boisko takiego Góralskiego gdy był problem z rozgrywaniem w środku pola a tymczasem na ławce siedział np taki Linetty.

A zawodników którzy powinni opuścić Lecha przed Trałką jest przynajmniej z 6 😉

Do mocnych stron Nawałki nie należą też wywiady. Dla swojego dobra powinien w ogóle nie występować w mediach. Zbyt często pierdoli jakieś formułki.

pokaż spoiler Jeżeli Venro napisze post w którym stwierdza, że żyje i oddycha Lechem codziennie to automatycznie cofam wszystko co napisałem w tym poście.

#lechpoznan #ekstraklasa #pilkanozna