Tak patrzę na tego Lecha i…

Tak patrzę na tego Lecha i gołym okiem widać jaki progres poczynili.

W poprzednim sezonie w środku obrony potrafił grać Dejewski albo Crnomarkovic (chyba większość meczów w pucharach zagrał) a teraz przychodzi prawdopodobnie reprezentant Rumunii za dużą kasę jak na naszą ligę a do rywalizacji ma Milicia, Salamona i Satkę – zmiana będzie na duży plus w porównaniu do Rogne – nawet jeśli Satka odejdzie w wakacje to zostanie im 3 ogranych obrońców będących już w klubie i mogących grać w tych pucharach, wygląda to na naprawdę jakąś przemyślaną wizję dłuższą niż rok.
Świetnie to wygląda nawet patrząc na sprzedaż Kamyka – ściągnęli młodego Norwega Velde już teraz, gość w sumie 22 lata, świetny sezon w lidze norweskiej, i znowu wydaje się że w momencie gdy tu przychodzi ma potencjał na dalszą sprzedaż za rok-dwa bo nie jest 30 letnim szrotem albo kimś wracającym do naszej ligi a chłopakiem który ma wszystko przed sobą. Do tego dostaje pół roku na aklimatyzację w Poznaniu zanim Kamyk ucieknie do Niemiec.

Aż dziw bierze że w ciągu roku w Lechu doszło do tylu zmian, może to kasa z transferów a może ktoś zaczął myśleć o rozwoju klubu.
Patrząc na kadrę grającą półtora roku temu w pucharach i porównując do aktualnej coś się ruszyło do przodu i jeśli dalej będą tak budować to mogą na stałe być bywalcami w pucharach – w końcu jakiś klub jest budowany z głową.

Od stycznia 2021 w sumie same dobre ruchy i wszystko na plus, powodzenia #lechpoznan będę mocno kibicował do końca sezonu i potem w przygodzie w pucharach 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

#ekstraklasa #mecz