Szybka pomeczówka, bo…

Szybka pomeczówka, bo wcześnie dzisiaj graliśmy ten mecz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogladanie meczów Lechii to rollercoaster, huśtawka emocji, a ryzyko zawału zwiększa się o 20% gdy tylko odpalimy Canal+ (no chyba, że akurat sa problemy techniczne xD).
Zaczęło się bardzo fajnie, wysoki pressing, w końcu rzut rożny, a bramkę zdobył niezawodny Flavio Paixao, który w ogóle grał dziś świetne spotkanie, na wielkim luzie radził sobie z kielczanami.
Warto wspomnieć, że Lechia potrzebowała ponad 120 rzutów rożnych by zdobyć z nich gola. Oby dalej już szło lepiej xD
Jak zwykle świetne spotkanie Dusana Kuciaka, fantastycznie wybroniony zwłaszcza rzut wolny Forsella (jak już Korona upadnie to fajnie by było, żeby wrócił).
Lechia spokojnie mogła prowadzić 4-0.
Ale nie prowadziła.
A potem Korona strzeliła na 1-1.
I matkobosko co się wtedy działo, nagle Koroniarze przypomnieli sobie, że kiedyś umieli grać w piłkę i zaczęli napierać by strzelać kolejne bramki.
Nawet Dusan raz się wybrał na grzyby i minimalna pomyłka mogłaby się skończyć kompromitującą bramką.
Wydawałoby się, że jeżeli Korona Kielce, KORONA KIELCE, oddaje prawie 30 strzałów przeciwko twojej drużynie to jest coś bardzo nie tak z obroną. Moim zdaniem jednak obrońcy Lechii grają w tym roku solidnie, a problemy są w linii pomocy, która przepuściłaby nawet psa z kulawą nogą jakby miał piłkę.
Widać to było zresztą jak wszedł Kebsi. Nie dość, że uporządkował grę w środku pola, to jeszcze zaliczył asystę przy bramce Gajosa (przynajmniej w strzelaniu z metra jest lepszy niż Lipski xD), a przy odrobinie szczęścia mógł mieć przynajmniej jeszcze jedną. Widzi on dużo więcej na boisku od takiego Gajosa.
Fajnie wyglądał dzisiaj Haydary, który powinien kończyć mecz z przynajmniej jedną bramką. Wydaje mi się, że motyw z wbiegającym Haydarym i wrzucającym mu do nogi Mladenoviciem będzie grany częściej. Na pewno był lepszy niż Mihalik.
Ostatecznie mecz do zapomnienia, jeżeli Kebsi zacznie grać w środku pola, to w końcu ktoś tam będzie ogarniał. W środę Legia i zapraszam cały #gdansk na to spotkanie, może paść dużo goli (oby dla nas xD).

Oceny:
Kuciak: 8/10
Mladenović: 7+/10 (świetna 1 połowa, gorzej w drugiej)
Nalepa: 6/10 (bezsensowne żółtko, które go wyklucza z meczu z Legią)
Maloca: 6+/10
Kobryń: 5+/10
Conrado: 5/10
Gajos: 5+/10
Makowski: 3/10
Tobers: 6/10
Haydary: 6+/10
Paixao: 8/10

Zmiennicy:
Pietrzak: 4/10 (on serio dawał radę w Belgii? Zwłaszcza początek miał tragiczny)
Saief: 3/10
Kubicki: 7/10

#lechia #ekstraklasa