Oj martwię się wiadomościami…

Oj martwię się wiadomościami dochodzącymi z biało-zielonego obozu.
Peszko, Sobiech i Wolski mogą sobie szukać nowych klubów. Mila na twitterze pisze, że Augustyn również na wylocie.
Z Peszką jest to zrozumiała decyzja. Janse, był najlepszym skrzydłowym, ale nie stać nas na płacenie 80 tys./msc nikomu. Na jego miejsce pewnie wskoczy Udovicić (oby nie odjebał) albo jakiś młody z nadzieją, że zaskoczy. Wolski też ma wysoki kontrakt, a jest wiecznie kontuzjowany. Jak nie jest kontuzjowany to wraca do formy i w trakcie tego wracania się kontuzjuje. IMHO w Lechii nigdy nie osiągnął pełni potencjału, ale szkoda go 🙁
Sobiech był blisko odejścia już latem, nic więc dziwnego, że jak klub płaci z ogromnymi poślizgami (jeśli w ogóle) to woli odejść do 2/3 Bundesligi, blisko żony. Nie wiem jak wysoki ma kontrakt, ale zakładam, że niskiego nie miał.
Ale najbardziej szkoda mi Augustyna. Z Nalepą tworzyli świetny duet, a Maloca był ściągany głównie po to, żebyśmy mieli jakąś opcję rezerwową na wypadek kontuzji, któregoś z tej dwójki. Teraz będziemy mieć chujowego Chrzanowskiego.

Fajnie, że będzie ten Conrado i na 95% Starzyński, ale w tym momencie klub musi ściągnąć jeszcze środkowego obrońcę, skrzydłowego, napastnika i być może prawego obrońcę (jeśli Fila odejdzie, a najlepiej dwóch bo tutaj też nie ma kto grać jakby doznał kontuzji, ponoć blisko jest Czerwiński).
Oczywiście jak najbardziej popieram schodzenie z wysokich kontraktów. Lepsze to, nawet kosztem ew. sukcesów w lidze, niż obudzenie się z ręką w nocniku za 2-3 sezony. Mądrze przeprowadzona restrukturyzacja może poskutkować szybkim powrotem do czołówki Ekstraklasy. Widać to po Pogoni, Piaście, czy Śląsku, których jeszcze niedawno nikt nie określiłby mianem dobrze zarządzanych drużyn (no, ze Śląskiem dalej się waham xd).
A, do Lechii może przyjść jeszcze 1 indonezyjska gwiazda, Witan Suleiman.

#lechia #ekstraklasa