Od jakiegoś czasu zauważyłem,…

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jest coraz gorszy klimat wokół #ekstraklasa. Polskie media zaczynają mieć gdzieś nasze ligi. Otwierając gazety i portale piłkarskie trzeba przedzierać się przez newsy o lidze angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej. A znalezienie informacji o klubach z 1 lub 2 ligi graniczy z cudem.

To nie jest wpis pod tytułem nie oglądaj Barcelony i Realu. Chodzi mi o to żeby dać ludziom szansę zakochać się w naszym niepełnosprawnym skarbie. Zakochać się w Ekstraklasie.

Tylko my stali bywalcy stadionów wiemy jak gigantyczną dawkę emocji może dostarczyć nam nawet słaby mecz z drużyną z którą mamy złe stosunki. Nasz lokalny klub to coś więcej niż tylko piłka. On reprezentuje nasz region. Klub jest dla nas wszystkim a my jesteśmy wszystkim dla klubu. Jeśli przestaniemy na niego chodzić to nie zastąpią nas chińczykami tak jak mogą zrobić to najlepsze drużyny świata. Dlaczego nie chcemy podzielić się ze znajomymi tymi emocjami? Zabierajcie ich na mecz!

Mieliśmy kiedyś taki mały TAG „ekstraklasaboners”. Nie taguje bo on już dawno nie jest nasz. Zamiast podśmiechujek coraz częściej pojawia się pogarda.
Dzisiaj przeczytałem taki wpis
„…z tej chujowej ligi da się oglądać tylko komiczne babole dlatego obserwuje ekstraklasaboners…”
Jeśli nie zatrzymamy tego trendu to za 50lat na Derbach Krakowa będzie 250 osób i będę wrogo wymachiwał laską w stronę kilku osób na sektorze gości.

Kibice z całej Polski. Zabierajcie znajomych na mecz. Może znacie jakiegoś Madridiste który od dawna albo w ogóle nie był na meczu. Zabierzcie go! Może co trzeci albo czwarty zobaczy, że mecz o nic na trybunach może być bardziej emocjonujący niż derby z Atletico. Do roboty! Przyszłość jest w naszych rękach.

#arkagdynia #cracovia #gornikzabrze #jagiellonia #koronakielce #lechpoznan #lechia #legia #miedzlegnica #piastgliwice #pogonszczecin #slaskwroclaw #wislakrakow #wislaplock #zaglebielubin #zaglebiesosnowiec #pierwszaligastylzycia #2liga