Jako, że z dziwnych przyczyn…

Jako, że z dziwnych przyczyn nie mogę już odpisać @Adams_GA: w jego wpisie, a chciałem mu zaproponować ciekawą zabawę, zrobię to tutaj. Arka Gdynia to wspaniały, praworządny i honorowy klub, przez który przewinęło się wiele znaczących postaci polskiej piłki nożnej, o których dokonaniach można dzisiaj czytać na http://pilkarskamafia.blogspot.com/ lub w serwisach zajmujących się sprawami kryminalnymi. Zapraszam do wyboru najbardziej zasłużonej postaci związanej z potentatem branży świńsko-śledziowej, oto krótkie sylwetki:

1. Jacek Milewski
Legendarny Prezes Arki Gdynia, za którego panowania klub wysunął się na pierwsze miejsce w tabeli wszech czasów wśród klubów zamieszanych w ustawianie meczów w czasie tzw. „Afery Fryzjera”, jego zasługi w 40 sprzedanych i kupionych spotkaniach docenili kibice i piłkarze Arki którzy mieli go za wroga numer 1 w klubie, do momentu kiedy postawiono mu zarzuty i umieszczono w areszcie – gdy dowiedzieli się o jego korupcyjnych zasługach, wtedy stał się dla nich bohaterem. Skazany na 4 lata więzienia w 2009 roku.
http://www.arka.gdynia.pl/news,595-najpierw-nienawisc-teraz-milosc-do-prezesa-arki-(gazeta-wyborcza).html

2. Krzysztof Sobieraj
Wieloletni piłkarz Arki, kapitan, człowiek z charakterem

25 sierpnia 2004 w Gdyni, podczas meczu, obiecał Piotrowi A. – sędziemu głównemu meczu II ligi piłki nożnej Arka Gdynia – RKS Radomsko korzyść majątkową w kwocie 10.000 złotych, zaś w dniu następnym wraz z Wiesławem K., Mariuszem W. i innymi osobami udzielił Piotrowi A. korzyści majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 4000 zł, w zamian za nieuczciwe zachowanie tego sędziego podczas rozegranego 25 sierpnia 2004 roku spotkania pomiędzy Arką Gdynia i RKS Radomsko, polegające na podejmowaniu decyzji sędziowskich korzystnych dla Arki Gdynia, mających na celu zapewnienie osiągnięcia korzystnego wyniku sportowego dla tego klubu w tym meczu oraz zapewnienia korzystnego wyniku sportowego w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi piłkarskiej w sezonie 2004/2005.
http://pilkarskamafia.blogspot.com/2013/05/krzysztof-sobieraj-ukarany-za-korupcje.html

3. Janusz Kupcewicz
Czas na legendę piłkarską, człowieka który ma swój żółto-niebieski mural w Gdyni, 19-krotnego Reprezentanta Polski, człowieka który po zakończeniu kariery piłkarskiej woził łapówki Fryzjerowi, który chociaż nie pamięta dokładnie wszystkich szczegółów bo jak powiedział w wywiadzie dla Gazety Wyborczej:

Kupcewicz opowiadał, że kopertę dla „Fryzjera” wiózł razem z byłym kierownikiem Arki Wiesławem K., ale niewiele pamięta, bo był pijany.
Dziś wspomina: – Panowie, byłem tak nawalony, że kiedy w Kołobrzegu rozwiązało mi się sznurowadło, to nie mogłem go zawiązać aż do Gdyni.
Kolejną nieocenioną zasługą, jest poznanie prezesa Milewskiego z Fryzjerem, bez którego nie byłoby tego pięknego etapu w dziejach gdyńskiego klubu. Po latach wciąż rzewnie wspomina tamte czasy i swojego przyjaciela:

Nie wstydzę się udziału w korupcji. A z „Fryzjerem” to bym teraz nawet kawę wypił – mówi legenda Arki Gdynia Janusz Kupcewicz
http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35612,7276944,Legenda_polskiej_pilki__Nie_wstydze_sie_korupcji.html

4. Rafał Siemaszko, sędzia Musiał i Zagłębie Lubin
Nietypowa nominacja, ale nie można pominąć żadnego z dobroczyńców cudownego utrzymania z 2017 roku. Rafał Siemaszko strzela bramkę ręką, sędzia Musiał przyklepuje bramkę jako prawidłową, a Siemaszko całuje swoją rękę w geście sportowego triumfu. W przerwie udziela wywiadu, że to będzie jego słodka tajemnica w jaki sposób strzelił gola przybliżającego Arkę do utrzymania. Nieszczęśliwie, tego dnia na stadionie znajdowali się kibice i kamery telewizyjne, co trochę naruszyło tajemniczość całego zdarzenia, na szczęście w następnej kolejce odbył się mecz w Lubinie gdzie miejscowe Zagłębie gryzło trawę, żeby oddalić oskarżenia o nieuczciwość i po sportowej walce w duchu fair-play uznało wyższość Gdynian. Krótki podsumowanie tamtego spotkania:

Spotkanie przyjaciół tylko na trybunach!

5. Kibice Arki w Redzie
Cóż to była za walka! To już niemal 7 lat, od ogólnopolskiego turnieju Jedynka Cup w Redzie, na którym kibice Arki sławili swój klub na całą Polskę w niełatwym pojedynku z ośmioletnimi dziećmi i ich rodzicami. Przypomnijmy – 12 lutego 2012 roku 12-osobowa grupa chuliganów ubranych w szaliki oraz czapki Arki Gdynia wtargnęła na zawody i zaatakowała rodziców oraz młodych piłkarzy Lechii Gdańsk… z rocznika 2004! Więcej o tym heroicznym czynie do przeczytania tutaj:
https://dziennikbaltycki.pl/reda-pseudokibice-arki-gdynia-okradli-mlodych-lechistow-i-pobili-rodzica/ar/507041

Z serdecznymi pozdrowieniami od skorumpowanej, oszukańczej, nazistowsko-pedofilskiej gorszej części Trójmiasta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ekstraklasa