89/100 Mamy niedzielę, a…

89/100

Mamy niedzielę, a więc jest to czas na losowo pojawiającą się, cotygodniową okejkę transferową. Tym razem kluby Ekstraklasy są zajęte opalaniem się w tureckim Belek, więc ruchów transferowych mamy nieco mniej, tak więc nie ma potrzeby rozbijania materiału na dwa wpisy.

GÓRNIK ZABRZE – tutaj, z kronikarskiego obowiązku, należy jedynie odnotować, że na wypożyczenie do Pogoni Siedlce udał się Karol Jaksik, obrońca bez debiutu w Ekstraklasie.
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – najpierw o ruchu do klubu. Do Jagi dołączył Bartłomiej Wdowik, młody i perspektywistyczny zawodnik Odry Opole, specjalizujący się w bieganiu po lewej stronie boiska. Będzie miał tam sporo miejsca, gdyż Białystok na Turcję zamienił Guilherme. Brazylijczyk, mający pół roku do końca kontraktu, został sprzedany za 100 tysięcy euro do Konyasporu. Poza tym, miała miejsce standardowa rzecz, czyli wypożyczenie młodego do Wigier, padło na Mikołaja Wasilewskiego.
LECH POZNAŃ – i tutaj było grubo. Do Rubina Kazań przeszedł kapitan zespołu, Darko Jevtić. Szwajcarowi również zostało pół roku do końca kontraktu, już jesienią zapowiedział, że ten sezon będzie jego ostatnim w Kolejorzu, co było dosyć zaskakujące, bo akurat był podczas swojego okresu dobrej gry, zdarzającego się raz na kilkanaście miesięcy.
LECHIA GDAŃSK – kolejne odejście zawodnika, choć, tym razem, mało istotnego z punktu widzenia pierwszego składu. Do Włoch udał się Adam Chrzanowski, zamieniając Lechię na wicelidera serie B, Pordenone Calcio. Kibice polskiej piłki nie stęsknią się jednak za nim za szybko, gdyż Chrzanowski od razu został wypożyczony do pierwszoligowej Miedzi Legnica.
ŁKS ŁÓDŹ – na wypożyczenie do GKS-u Katowice odszedł Maciej Dampc, obrońca, który nie dał rady w rywalizacji z Sobocińskiej, więc nie nadaje się na grę na szczeblu centralnym w polskich rozgrywkach klubowych.
PIAST GLIWICE – z klubem pożegnał się Dani Aquino, czyli piłkarz, którego na pewno nikt z boiska nie pamięta, bo zagrał tylko jeden mecz, ale można go kojarzyć z przedsezonowych wypowiedzi ludzi z Piasta, którzy twierdzili, że ten wynalazek z III ligi hiszpańskiej będzie równie zajebisty, co odchodzący Joel Valencia. No nie udało się.
RAKÓW CZĘSTOCHOWA – na wietrzenie szatni w tym klubie załapał się Maciej Domański, z którym rozwiązano kontrakt, po to, by umożliwić mu wypłynięcie (prawdopodobnie) w Mielcu.
WISŁA KRAKÓW – zacznijmy od najdziwniejszego ruchu. Do Wisły, na zasadzie wypożyczenia, dołączył Nikola Kuveljić, serbski defensywny pomocnik, uważany w ichniej lidze za jednego z najlepszych pomocników. Problem w tym, że w Krakowie o miejsce w składzie będzie musiał walczyć z czterdziestoma konkurentami, bo tylu jest chętnych do gry w środku pola w tym klubie, w odróżnieniu do takich skrzydeł, gdzie na dwa miejsca jest jeden piłkarz. Być może będą oni ustawiani na każdej innej pozycji, bo klub już robi dla nich miejsce: odeszło dwóch napastników, czyli Denis Bałaniuk (rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron, poszedł do Olimpiku Donieck, bo w Polsce nie mógł się odnaleźć xd) i Przemysław Zdybowicz (tu z kolei powrót na wypożyczenie do Bełchatowa) oraz jeden obrońca, czyli wypożyczony do BB Termaliki Marcin Grabowski.
WISŁA PŁOCK – tutaj mamy jedno odejście, mało znaczące, gdyż wypożyczony do Stali Stalowa Wola został młody napastnik, Adrian Szczutowski.

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕ•ᴥ•ʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna