58/100 Z serii…

58/100
Z serii „plebiscytowej” ekstraklasowej okejki została nam do rozstrzygnięcia tylko jedna rzecz.
Kto był najlepszym zawodnikiem Ekstraklasy w minionej rundzie?
Głosujący dostali kompletną wolność wyboru. Jeżeli chcieli to mogli zagłosować nawet na takiego Żarko Udovicicia, który ma za sobą jakieś siedem i pół minuty gry, czy innego zawodnika z kategorii „sprzedam za złotówkę”.
Przejdźmy więc do wyników!

Statuetkę Złotego Balona za rundę jesienną + 5 meczów Ekstraklasy 2019/20 otrzymuje (jazz music stops):

JANUSZ GOL

Zawodnik jak na Ekstraklasę nietuzinkowy. Wciąż ciężko uwierzyć, że Cracovia pozyskała go za darmo. Dyrygent środka pola. Swoją grą umieszcza uśmiechy na twarzach dzieci z sektora rodzinnego. Jego siła spokoju jest tak wielka, że mógłby przewozić bobasy samolotem, ba przedszkola! Spoiwo, silnik, terminator – żadne z tych słów nie podkreśla w wystarczający sposób jego roli w krakowskim zespole, ale daje przynajmniej namiastkę zrozumienia. Oto najlepszy piłkarz Ekstraklasy szanowni państwo!

Ale co o tym wyborze może nam powiedzieć jeden z wielbicieli tego zawodnika, a zarazem kibic Cracovii? Oddajmy na chwilę mikrofon szanownemu @dzerald:

Janusz Gol to zdecydowanie najlepszy piłkarz jaki grał w barwach Cracovii w ostatnich 15latach. Podania, dryblingi i odbiory są na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo ma jedną cechę która wyróżnia najlepszych piłkarzy na tej pozycji. Janusz Gol jest niesamowicie inteligentnym zawodnikiem. Jego odbiory nie są efektem dobrej umiejętności gry wślizgiem lub siły. Janusz myśli dwa ruchy do przodu. Czyta grę niczym Ngolo Kante. Jeśli dodamy do tego atuty ofensywne mamy piłkarza kompletnego. Każdy dzień w którym Janusz Gol nie dostaje powołania do reprezentacji jest kompromitacją każdego kolejnego selekcjonera.

Statuetkę Srebrnego Korka za rundę jesienną + 5 meczów Ekstraklasy 2019/20 otrzymuje (jazz music stops):

DAMJAN BOHAR

Najlepszy skrzydłowy Ekstraklasy, autor 10 goli i 1 asysta dla Zagłębia Lubin w tym sezonie. Nie wyróżnia się może w jakiś nadzwyczajny sposób, ale cechuje go niebywała skuteczność wynikająca ze świetnego wykończenia, ale co chyba najważniejsze – regularność. Właśnie tej cechy brakuje innym ekstraklasowym skrzydłowym, którzy mogli go przebić (no dobra, Wszołkowi zabrakło głównie czasu). Gdybyśmy zrobili taki plebiscyt w zeszłym roku to o miejsce w czołówce mógłby się pokusić Lukas Haraslin. Dziś? Nie dostał nawet jednego głosu. Regularność – właśnie tego brakuje wszystkim zawodnikom, którzy marzą o wyjazdach do rzekomo lepszych rozgrywek, a Bohar być może się doczeka.

Poprosiłem o wypowiedź nt. Bohara szacownego kibica Zagłębia Lubin, niejakiego @LeBron_ jego odpowiedź choć lakoniczna to pełna uwielbienia:

Bóg
Onieśmielający
Honorowy
Artysta
Regularny

Brązowy Plaster Kondycyjny za rundę jesienną + 5 meczów Ekstraklasy 2019/20 otrzymuje (jazz music stops):

JAROSŁAW NIEZGODA

Najlepszy strzelec Legii i Ekstraklasy. Odrodził się jak Feniks z popiołów. Wielu go skreśliło po problemach z sercem, nie miało większych wymagań. A tu? Strzela jak na zawołanie. Gdyby nie jego bramki to nie byłoby zwycięstw z beniaminkami na początku sezonu, a kto wie czy wtedy w Legii byłby dzisiaj Vuković. Może Legia straciłaby kolejny sezon przez kolejne zmiany na stołku trenerskim. A tak? Jest lider, w dodatku bardzo pewny i nadzieja na lepsze jutro. Zarówno dla Legii, ale też dla Niezgody.

Poprosiłem o opinię @peetee, a ten aż napisał fraszkę:

Jarosław Niezgoda wszystkie piłki dobrze poda.

A oto pełna lista wyników:
Gol 22
Bohar 21
Niezgoda 18
Luquinhas 7
Wszołek 6
Zech 5
Dimun 5
Stipica 4
Gytkjaer 3
Buksa 3
Tiba 3
Kożulj 3
Klimala 3
Hanca 1
Pesković 1
Imaz 1

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕ•ᴥ•ʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna