29/100 Jeżeli ktoś się was…

29/100

Jeżeli ktoś się was kiedyś spyta: „Hurr durr, a czemu ty w ogóle oglądasz tę gównoligę, jak możesz Premier League albo Serie A?” to odpowiedzcie mu: „A czy masz Papieża Polaka w sercu? Bo on kibicował Cracovii”.
I to go zatka.

Dziś będzie trochę o ludziach, którzy interesują się polską piłką, kibicują drużynom ekstraklasowym, a należą do elity naszego kraju, ludzie kultury, czy polityki. Będą też obcokrajowcy (tak, tak, też się zdarzają!). I podzielimy to sobie na 4 części, bo trochę tych naszych klubów jednak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A zaczniemy alfabetycznie.

Arka Gdynia:

Nikt znany nie kibicuje Arce. Szukałem, szukałem i jedyne kogo znalazłem to wojewoda pomorski, ale takiej osoby za najsłynniejszego kibica to współczuję. Bo co to za kibic, który nawet nie pozwala na normalne derby? Szkoda, bo przydałby się tej drużynie ktoś kto by ją promował bardziej niż pewna znana rymowanka.

Cracovia:
Papież był już wspomniany, ale Cracovia jako najdłużej bezprzerwanie istniejący klub w Polsce dorobiła się wielu słynnych kibiców. Józef Piłsudski, jeden z ojców polskiej niepodległości też kibicował Cracovii. Mieczysław Fogg w przerwach między śpiewaniem „Ostatniej Niedzeli” chodził na stadion przy Kałuży. Można bezpiecznie założyć, że Norman Davies w trakcie swoich wykładów oglądał Cracovię na dailymotion.
Nie będę się już dalej rozpisywał, ale do kibiców Cracovii należą bądź należeli też m.in. Jerzy Pilch, Tadeusz Boy-Żeleński, Maciej Maleńczuk (zresztą, przecież autor hymnu), Nigel Kennedy, czy Gustaw Holoubek.

Górnik Zabrze:
ORZEŁ Z WISŁY, Adam Małysz jest kibicem Górnika Zabrze. Skakał w Willigen, w Zakopanem i na stadionie po strzelonych bramkach pewnie też. Kibicem Zabrzan był również Zbigniew Religa, którego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, a jeżeli trzeba to niech sobie ten ktoś obejrzy film „Bogowie”.
A osobą, która gra w filmach i też kibicuje Górnikowi jest Eryk Lubos, niestety w tym filmie nie grał, a szkoda, bo byłaby fajna klamra ;(

Jagiellonia Białystok:
Przez twe bramki, brameczki strzelone, oszalałem…
To, że Zenon Martyniuk jest kibicem Jagiellonii jest raczej wiedzą dość powszechną. Mniej osób wie, że innym muzykalnym sympatykiem Jagiellonii jest też Janusz Panasewicz, który wprawdzie przyznaje też, że kibicuje Legii, co może być dla niektórych trudne do zaakceptowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koniec części pierwszej, która już chyba zdążyła udowodnić, że kibice polskich klubów są kimś więcej niż wioskowymi głupkami. Wśród nich znajdują się słynni muzycy, pisarze, politycy, aktorzy, a nawet najlepsi skoczkowie narciarscy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕ•ᴥ•ʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna