28/100 16 kolejka się…

28/100

16 kolejka się skończyła – w ostatnim meczu Cracovia pokonała Zagłębie Lubin, dzięki czemu zastąpiła Śląsk Wrocław w roli wicelidera tabeli. Oznacza to również, że na 8 spotkań aż siedem zakończyło się zwycięstwami gospodarzy. Jedyne kluby, które wyłamały się z tej tendencji to Górnik Zabrze i Wisła Płock.

Życie kibica Pasów jest obecnie bardzo bardzo wesołe – w 1/8 finału Pucharu Polski zmierzą się z beniaminkiem z Częstochowy na stadionie przy Kałuży, a w ostatnich czterech kolejkach Ekstraklasy w tym roku piłkarze Michała Probierza powalczą o zimowanie w fotelu lidera. Profesor Filipiak podobno dzwonił do Szczecina, by dobrze im ten fotel wygrzać.

Dużo gorzej sytuacja ma się po drugiej stronie Błoń. Wliczając porażkę z Błękitnymi Stargard w pucharze, Wisła przegrała 9 spotkań z rzędu (nie, wygrana w sparingu z Radziszowianką nie przerywa tej passy). Kibice z Reymonta mogli świętować przez chwilę awans na 15 miejsce, i to wszystko jeszcze przed pierwszym meczem Artura Skowronka w roli trenera, ale niestety efekt nowej miotły niezwykle lojalnego trenera wystarczył tylko na niecałe 45 minut wyjazdowego spotkanie ze Śląskiem. Później już Biała Gwiazda stała się czerwoną latarnią.

Ale to jest właśnie w piłce piękne. Zaledwie niecały kilometr w linii prostej dzieli obydwa stadiony, a różnica w nastrojach jak różnica między Pagani Zondą a Polonezem Caro Plus.

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕ•ᴥ•ʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna