21/100 Ktoś mnie powołał,…

21/100

Ktoś mnie powołał, świat nagle zawirował, bo…

dalej wszyscy wiedzą co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wydana na początku 2006 roku piosenka stała się hitem, a Grzegorz Rasiak dzięki niej i najróżniejszym kompilacjom, w których została użyta na zawsze zapisał się w kanonie polskiej wariacji nt. piłki nożnej.

Zawodnik przez wielu niedoceniany, a przecież to w historii polskiej piłki nożnej bardzo ważna postać. Reprezentacja z przy wielkim jego udziale wygrywała międzynarodowe turnieje (Memoriał Łobanowskiego, na którym Rasiak strzelił 3 gole, 2 w finale, 1 w półfinale).

W dodatku to nie kto inny jak Grzegorz Rasiak zniszczył 2 Portugalczyków, a następnie podał Ebiemu gdy ten strzelał bramkę na 2-0 z Portugalią. W naszym najlepszym meczu w XXI wieku (poza 2-0 z Niemcami, ale głównie przez wagę tego 2 wyniku).

Warto też dodać, że Rasiak robił karierę za granicą w czasach, w których nie brano pierwszego lepszego zawodnika z polskim paszporte do Serie A. Utrzymać się przez 6 lat w angielskiej Championship? Nie lada sukces.

No i nie zapominajmy o tym, że PIEPRZONY SĘDZIA NIE ZALICZYŁ RASIAKOWI GOLA W DEBIUCIE Z LIVERPOOLEM, A KTO WIE JAK BY SIĘ WTEDY POTOCZYŁA KARIERA TEGO ZAWODNIKA.

A tak można mówić o zawodniku niespełnionym, który wrócił jeszcze do Ekstraklasy, ale chyba zapomniał, że jest to liga lepsza od angielskiej i nie podołał. A szkoda, bo mógł podbić świat.

Wrzucam dużo lepszą kompilację Rasiaka niż ta najbardziej znana:

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕ•ᴥ•ʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna